Główna | Szkolenia i konsultacje | Literatura | Piękno | Moje

 

Archanioł Metatron

 

Ascendencja

Duchowość

Rozwój

Oczyszczanie

Ochrona

Antakarana

Karma

Atlantyda

Dobrobyt

Podnoszenie energii

Wyższe czakry

Smoki

Jednorożce

 

Promienie

Archanioł Metatron

Archanioł Sandalfon

Archanioł Christiel

Archaniol Purlimiek

 

Błogosławienie Wody

Modlitwa Huny

Zdrowie

Bogactwo

Jakości

Smoczy rytuał

 

Światło

Orby

 

Mantry 1

Mantry 2

Mantry 3

 

Duchowe cytaty

Rozmowy z Bogiem

Wojownik Światła

Dalaj Lama

Eckhart Tolle

Osho

Eben Alexander

Sanaya Roman

Thich Nhat Hanh

 

Channeling

 

 

Archanioł Metatron jest jednym z najpotężniejszych Archaniołów, działającym w obrębie całego kosmosu. Uosabia piękne Światło o ogromnej mocy i niesamowitej sile. Drugi to Jego bliźniaczy płomień – Sandalfon. Metatron pochodzi z Oriona i jako jedyny z Aniołów ma wgląd do świata Źródła. Swoją potężną energią ogarnia cały wszechświat i na każdej planecie znajdują się miejsca, przez które przenika Jego pomarańczowe Światło, będące mieszanką złota i czerwieni. Na Ziemi jest to Luksor w Egipcie.

Ziemia – według wielu niezależnych przekazów – jest jedyną planetą, która wskutek samostanowienia o sobie zamieszkujących ją ludzi, bardzo obniżyła swoje wibracje i odłączyła się od harmonii. Ponownie znalazła się w centrum zainteresowania Archanioła Metatrona, kiedy zaczęła podnosić wibrację. Wielu ludzi pracuje teraz intensywnie z miłością bezwarunkową i sublimuje swój poziom. To wszystko sprawia, że ta piękna i potężna Istota pomaga nam w ponownym nawiązaniu stałego połączenia ze Źródłem i wyrównaniu karmicznych zadłużeń.

Metatron jest kojarzony głównie z Kronikami Akaszy, w którym zapisuje się ludzką karmę. Najczęściej jest przedstawiany z wielką księgą w ręce i nazywany Boskim Kronikarzem. Tymczasem jego działanie w pewnym sensie tylko dotyczy równoważenia karmy, o wiele ważniejsza jest Jego rola związana z podnoszeniem wibracji. Można nawiązywać z nim kontakt i prosić o to, aby wypełnił swoim złotym światłem wszystkie nasze ciała – fizyczne, mentalne, emocjonalne i duchowe. Ludzie mogą także pracować z Metatronem przy rozwijaniu czakry nazywanej Gwiezdną Bramą. Jest to centrum energetyczne, przez które łączymy się z Najwyższym Źródłem. Oprócz Archanioła Metatrona pomagają nam w tym Serafina i Butyalil.

Powszechnie znany jest sześcian Metatrona, wielowymiarowa figura, która bazuje na 12 punktach. Liczba 12 Jest liczbą przypisaną do tego Archanioła. Podobno symbolizuje duchową dyscyplinę. Ma to oczywiście głęboki sens, ponieważ wypełnianie się Światłem i praca w kierunku ascendencji wymaga od nas systematycznego codziennego podnoszenia wibracji. Jeśli zajęci pracą odkładamy praktyki duchowe na inny dzień, nasza energia spada. Kiedy znowu znajdziemy czas dla siebie, musimy zaczynać niemal od początku. Być może jest to też odpowiedź, dlaczego w dzisiejszym zabieganym świecie, pełnym fascynujących bodźców, energia ludzkości podnosi się tak wolno i nasza planeta ciągle wypełniona jest wojnami, złością, chciwością i głupotą. Nie zawsze wynika to z niechęci do pracy nad sobą – człowiek jest w gruncie rzeczy dobrą istotą. Najczęściej... nie ma czasu na duchową praktykę. A efektem jest spadek wibracji.

Któregoś dnia spomiędzy Kart Ascendencji wyjęłam zaproszenie do założenia na siebie Płaszcza Metatrona. To prosty rytuał, oparty głównie na króciutkiej medytacji, w czasie której w skupieniu i oddaniu pozwalamy, aby po modlitwie i zaniesieniu prośby do Archanioła Metatrona, Jego Światło spoczęło na naszych ramionach. Wystarczy poprosić i w wyciszeniu odczuwać. Można pomóc sobie wyobraźnią – mi nie było to potrzebne, ponieważ natychmiast samo się zadziało i wyraźnie poczułam, jakby ktoś założył mi ciepły migoczący blaskiem płaszcz na ramiona.

Ma to jednak wielkie znaczenie dla pracy duchowej, ponieważ osoba, która taki płaszcz zakłada staje się Wielką Kapłanką lub Kapłanem. Może to zrobić jedynie osoba, która pełniła taką rolę w innym wcieleniu. Przyjęłam ten zaszczyt i od tamtej pory noszę Złotopomarańczowy Płaszcz Metatrona. Zostaje on z Kapłanką na całe życie. Takich osób jest obecnie na Ziemi coraz więcej, ponieważ ludzie potrzebują przewodników na drodze do ascendencji.

Osoba w takim Płaszczu to silnie współodczuwający nauczyciel duchowy, którego energia jest odbierana mocno w różnych miejscach świata, gdziekolwiek ją pośle. Ważne, by umieć łączyć Niebo z Ziemią, tak jak robię to w Prospericie i na płycie Duch i Materia. Tylko wtedy umiemy naprawdę pomagać ludziom, odczuwając ich realne istnienie, cierpienie czy problem i łączyć je z duchową wiedzą. Nie możemy odcinać się od materii.  Charakterystyczną cechą takiej osoby jest otwarte serce, które przyciąga ludzi i budzi ich zaufanie.

Płaszcz Metatrona chroni przez niskimi energiami w obszarze wszystkich 12 czakr oraz pomaga nawiązywać płynne połączenie z Sercem Ziemi oraz sięgać do mocy siódmego poziomu naszej planety. Dzięki tym połączeniom możemy czerpać wiedzę i pracować z mądrością wspierającą proces wzniesienia. Pod tym płaszczem chodzą przewodnicy, prowadzący innych ścieżką duchowego rozwoju. Pomaga on człowiekowi odczuwać własną potężną Moc, dzięki której może czynić Dobro.

 

Zapraszam również na stronę o Prospericie, gdzie zamieściłam konkretne techniki pracy nad rozwojem wewnętrznym.